Reteaming valmentajat

Sertifioidut reteaming -valmentajat

Reteaming on ratkaisukeskeinen valmennus- ja ongelmanratkontamenetelmä, jota voidaan vaikuttavasti  hyödyntää johtamisen ja työyhteisöjen kehittämistyössä. Reteaming -valmentajat ovat perehtyneet menetelmän yksilö- ja ryhmäkohtaisiin sovelluksiin ja suorittaneet niitä koskevat harjoittelut ja raportoinnit.

Aho Tiina, Helsinki
tiina.m.aho@hel.fi

Ahonen Liisa, Kokkola
liisa@liisaahonen.fi
www.liisaahonen.fi

Akola Elina, Tampere
elina@agiledesign.fi

Arvola Outi, Rovaniemi
outi.arvola@gmail.com

Aulankoski Sanna, Helsinki
sanna.aulankoski@pragmatum.fi
www.pragmatum.fi

Björkqvist Tamara, Tampere
tamara.bjorkqvist@saunalahti.fi
www.ikainstituutti.fi

Brandt-Hirvinen Kirsi, Lestijärvi

kirsi.brandt-hirvinen@lestijarvi.fi
www.vireaoksa.fi

Halsvaha Kirsi, Turku
kirsi.halsvaha@lyhytterapiakeskus.fi
www.lyhytterapiakeskus.fi

Halsvaha Tuomo, Turku
tommi.halsvaha@lyhytterapiakeskus.fi
www.lyhytterapiakeskus.fi

Harmaja Tiina, Helsinki
tiina.harmaja@businesscoach.fi
www.businesscoach.fi

Heino Karin, Espoo
karin.heino@solutioncoaching.fi
www.solutioncoaching.fi

Heroja Teija, Helsinki
teija.heroja@vivate.fi
www.vivate.fi

Hilakivi Pirkko, Oulu
pirkko.hilakivi@hotmail.com

Hiltunen Aune, Oulu
aune.hiltunen@oakk.fi

Hoffren Leena, Oulu
leena.hoffren@osao.fi

Holopainen Riikka, Helsinki
riikka.holopainen@wippies.fi

Ivonen Kirsi, Helsinki
kirsi.ivonen@finva.fi

Jokelainen Merja, Kuopio
merja.jokelainen@savonia.fi

Juslin Päivi, Vantaa
paivi.juslin@hel.fi

Järvi Anne, Oulu
anjojar@gmail.com

Kalliolahti-Oja Mari, Lapua
mari.kalliolahti-oja@terveystalo.com
www.marikalliolahti-oja.fi

Karhu Sirpa, Oulu
sirpa.karhu@om.fi

Karlsson Mailis, Oulu
mailis.karlsson@wellmind.fi
www.wellmind.fi

Karreinen Soila, Espoo
soila.karreinen@fimnet.fi

Kassinen Vappu, Kiiminki
vkassine@live.com
linkedin.com

Kempas-Jumppanen Paula, Tohmajärvi
paula.kempas@ondrus.fi
www.ondrus.fi

Kerkkänen Viivi, Helsinki
viivi.kerkkanen@gmail.com

Kerätär Raija, Oulu
raija.keratar@oorninki.fi

Keskilohko Soile, Turku
soile.keskilohko@gmail.com

Keskinen Anita, Nokia
anita.keskinen@aksessio.fi
www.aksessio.fi

Kiviluoma Sinikka, Lahti
valmentaja@parisuhdekoulu.fi
www.parisuhdekoulu.com

Koiranen Vuokko, Kouvola
vuokko.koiranen@saimia.fi

Korpio Aulikki, Tampere
aulikki.korpio@pp.inet.fi

Koski Anna, Tampere
anna.koski@uta.fi
LinkedIn

Koski Mia, Espoo
mia.koski@hotmail.com

Krankkala Soile, Oulu
soile.krankkala@eduouka.fi

Kuokkanen Liisa, Helsinki
likuokka@gmail.com
www.elisanet.fi/liisakuokkanen.fi

Kuula Katja, Inkoo
katja6kuula@gmail.com

Laine Helena, Vähäkyrö
lainehelena@yahoo.com
www.mehilainen.fi

Lonkainen Jarmo, Lieksa
jarmo.lonkainen@gmail.com

Luukka Katri, Helsinki
katri(at)katriluukka.fi
www.katriluukka.fi

Malassu Pirjo-Leena, Helsinki
malassup@welho.com
www.malassupirjoleena.fi

Malinen Kari, Helsinki
kari.malinen@muutostaito.fi
www.muutostaito.fi

Manninen Niina, Vantaa
info@realcare.fi
www.realcare.fi

Marjaniemi Maija, Raahe
maija.marjaniemi@raahenaiku.fi

Mesiäislehto-Soukka Helinä, Seinäjoki
helina.mesiaislehto-soukka@seamk.fi

Myllykangas Sari, Hämeenlinna
sari.myllykangas@koti.fimnet.fi
www.sarimyllykangas.com

Mäkelä Isa, Kouvola
isa.makela@pp.inet.fi

Niininen Satu, Nurmijärvi
niininen.satu@gmail.com

Nummelin Raija, Espoo
valmennusjakoulutus@raijanummelin.fi
www.raijanummelin.fi

Nurmiluoto Tuula, Helsinki
tuula.nurmiluoto@topcoaching.fi
www.topcoaching.fi

Ojala Sanna, Helsinki
sanna.ojala@mindbar.fi
www.mindbar.fi 

Paatero Ilona, Espoo
ilona_finland@hotmail.com
http://ilona.webs.com

Perho Anna, Lohja
anna.perho@gmail.com
http://annaperho.fi

Pihlajaniemi Margit, Oulu
margit.pihlajaniemi@gmail.com

Poutanen Hilkka, Oulu
hilkka.poutanen@gmail.com

Pouttu Paula, Kannus
paula@pouttuplus.fi
www.pouttuplus.fi

Puhakka Päivi, Juuka
pjhakkarainen@gmail.com

Putkisaari Hilkka, Oulu
hilkka.putkisaari@artera.info 

Railimo Teemu, Helsinki
teemu.railimo@iki.fi

Ranta-Ylitalo Marja, Kokkola
marja.ranta-ylitalo@anvianet.fi
www.wonderfullife.fi

Rask Marja, Tuusula
marja.rask@kotiportti.fi
www.avoinmieli.fi 

Rautio Anna-Kaisa, Oulu
anna-kaisa.rautio@kaasa.fi
www.kaasa.fi

Repo Anne, Rautjärvi
anne.repo@nytratkes.com

Roponen Tarja, Hollola
tarja.roponen@gmail.com

Ruutu Sirkku, Turku
sirkku.ruutu@spirito.fi
www.siria.fi

Rönnqvist Katariina, Helsinki
katariina.ronnqvist@live.fi
www.linkedin.com

Salin Ossi, Vantaa
ossi.salin(at)me.com

Salo Mirja, Helsinki
mirja.salo@pp1.inet.fi

Savilahti Anne, Helsinki
anne.savilahti@awitas.fi
www.awitas.fi

Savolainen Raija, Helsinki
raija@raijasavolainen.fi
www.raijasavolainen.fi 

Silander Jaana, Lohja
oranssiaamu@dlc.fi
www.oranssiaamu.com

Sironen Hannu, Lahti
eap.sironen@gmail.com

Sjöblom Mervi, Helsinki
mervi.sjoblom@gmail.com
www.nainenyliviiskyt.fi

Soila Marja, Joensuu
marja.soila@tietotaitogroup.fi

Storm Annastiina, Helsinki
annastiina.storm@gmail.com

Taipale Kati, Helsinki
katri_taipale@hotmail.com

Tikkanen Hilkka, Kuopio
hilkkatikkanen7@gmail.com

Träskelin Stefan, Helsinki
stefan@onnistuvalmennus.fi
www.onnistuvalmennus.fi

Varonen Lauri, Helsinki
lauri.varonen@meditera.fi
www.meditera.fi

Vähäniemi Marja-Leena, Tampere
marja-leena@odos.fi
www.odos.fi

Ylä-Outinen Timo, Turku
timoyo@hotmail.com
timo.yla-outinen@aurinkosaatio.fi