Muksuoppiohjaajat

Sertifioidut muksuoppiohjaajat

Muksuoppi on Lyhytterapiainstituutissa kehitetty ratkaisukeskeinen menetelmä, jonka avulla voidaan auttaa lapsia ja nuoria voittamaan kaikenlaisia ongelmia ja vaikeuksia. Muksuoppi -ohjaajat ovat saaneet koulutuksen menetelmän käyttöön lasten kanssa eri yhteyksissä.

Valtuutteja Muksuoppiohjaajia on monissa maissa eri puolilla maailmaa. Kansainvälisen valtuutettujen Muksuoppiohjaajien rekisteriin pääset tästä linkistä.

Aho-Kinnunen Tarja, Helsinki
tarja.aho@gmail.com

Arvola Outi, Rovaniemi
outi.arvola@gmail.com

Forsblom Ann-Britt, Bennäs
ann-britt.forsblom@pedersore.fi

Friis Iiris, Kokkola
etunimi.sukunimi@kpedu.fi

Hedman Sofia, Nykarleby
sofia.hedman@multi.fi

Heiskanen Tuula, Kuopio
tuula.heiskanen@keitele.fi

Hiitola Niina, Heinävesi
niina.hiitola@heinavesi.fi

Hiljanen Laila, Nurmes
laila.hiljanen@elisanet.fi

Hirvonen Maija-Riitta, Liperi
maijariitta.hirvonen@aaniavara.fi
www.aaniavara.fi

Hirvonen Marjo, Kuopio
marjo.hirvonen@mielenpaja.fi
www.mielenpaja.fi

Kanckos Natascha, Ytteresse
nataschakanckos@gmail.com

Koskela Outi, Hyvinkää
outi.koskela@okupright.fi
www.okupright.fi

Lamminen Suvi, Rauma
suvilamminen@netti.fi

Lund-Mäkelä Elise, Kalajoki
elise.lund-makela@kotinet.com

Malassu Pirjo-Leena, Helsinki
malassup@welho.com
www.malassupirjoleena.fi

Manninen Niina, Vantaa
info@realcare.fi
www.realcare.fi

Ojalehto Mira, Äänekoski
mira.ojalehto@aanekoski.fi

Pitkänen Susanna, Rovaniemi

Poijärvi Maritta, Helsinki
maritta@marittapoijarvi.com
www.marittapoijarvi.com

Puustinen Heidi, Jyväskylä
hoopuustinen@gmail.com

Raitio Kati, Vantaa
katiraitio@gmail.com

Ranta-Ylitalo Marja, Kokkola
marja.ranta-ylitalo@anvianet.fi
www.wonderfullife.fi 

Rask Marja, Tuusula
marja.rask@kotiportti.fi
www.avoinmieli.fi

Repo Anne, Rautjärvi
anne.repo68@gmail.com
www.neuropsykiatrinenvalmentaja.fi

Rinne-Kuure Anja, Oulu
anja.rinne-kuure@tervavayla.fi

Romppanen Ritva, Kontiolahti
ritva.s.romppanen@siunsote.fi

Rossi-Salow Minna, Oulu
minna.rossi-salow@ouka.fi

Savolainen Raija, Helsinki
raija@raijasavolainen.fi
www.raijasavolainen.fi

Siitari Elina, Turku
elina.siitari@upwego.fi
www.upwego.fi

Suntio Reija, Helsinki
reija.suntio@lapsihieronta.fi
https://jannittaminen.fi

Tervo Kirsi, Helsinki
ktervo@yahoo.com

Terävä Tuija, Helsinki
tuija@stellasperanza.fi

Trogen Tiia, Helsinki
tiia.trogen@hotmail.com
www.positiivinenkasvatus.com

Tulonen Susanna, Paimio
tulonsus@gmail.com

Tuunainen Liisa, Joensuu
liisa.tuunainen@saunalahti.fi

Varonen Lauri, Helsinki
lauri.varonen@meditera.fi
www.meditera.fi

Väisänen Kati, Oulu
kati.vaisanen@mimminterapia.fi
www.mimminterapia.fi

Virtanen Marjaana, Tampere
virtanen.marjaana@gmail.com

Väisänen Raija, Oulu
raija.vaisanen@elisanet.fi

Vörlin Minna, Kannus
minna.vorlin@kotinet.com